Hejtmanství podpoří zlínskou filharmonii částkou ve výši téměř 29 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍN - Krajští radní doporučili zastupitelům ke schválení poskytnutí dotace zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů v celkové výši 28,61 milionu korun. Serveru Zlin.cz to řekla Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Filharmonie dotaci použije na osobní náklady v příštím roce a také nákup hudebních nástrojů. Chceme se tím podílet na zachování kulturního dědictví ve Zlínském kraji. V letošním roce musela Filharmonie Bohuslava Martinů, která se řadí mezi největší hudební tělesa v České republice, zrušit všech 25 výchovných koncertů pro žáky a studenty, 10 koncertů v zahraničí a 20 koncertů v jiných městech republiky. Příprava na interpretaci všech plánovaných koncertů ovšem řádně proběhla, tedy i s vynaložením finančních prostředků. Proto ze strany Zlínského kraje nedochází ke snížení poskytnuté dotace,“ sdělila krajská radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast kultury a školství.

Filharmonie Bohuslava Martinů byla založena Zlínským krajem a statutárním městem Zlín. V souladu se Zakládací smlouvou a dohodami mezi Statutárním městem Zlín a Zlínským krajem se každý ze zakladatelů podílí na financování zlínské filharmonie formou dotace v poměru odpovídajícím jejich vkladu, tedy jednou polovinou. Udělení dotace ještě musí schválit Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání, které se uskuteční 14. prosince.

Všechna filharmonická tělesa v České republice obdržela od Ministerstva kultury dotaci na pokrytí ztrát vyvolaných nouzovým stavem v souvislosti s epidemickou situací. Filharmonie Bohuslava Martinů by měla v prosinci obdržet částku ve výši 2,8 milionu korun k zajištění vyrovnaného hospodaření.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x