Hokejový Zlín si pojistil tři hráče. Smlouvu prodloužili Salonen, Huf a Kořének

Hokejový Zlín si pojistil služby brankářů Hufa a Kořénka, zůstává i bek Salonen. Foto: Berani Zlín
ZLÍN – Dobrá zpráva ještě před vypuknutím čtvrtfinálových bojů přišla z hokejového Zlína. Berani se na pokračování spolupráce domluvili s výraznými oporami defenzivních řad. V klubu zůstávají finský obránce Aleksi Salonen a také oba brankáři Daniel Huf s Michalem Kořénkem.

Jednatřicetiletý obránce Salonen do Zlína přišel loni na podzim a okamžitě se stal jasným lídrem žlutomodré defenzivy. Podpořit ale dokázal také útok, celkem v základní části nasbíral 21 kanadských bodů, čímž se zařadil mezi nejproduktivnější zadáky Chance ligy.

Rodák z městečka Muurame je rovněž nejvytěžovanějším hráčem Beranů, průměrně na ledě stráví přes 21 minut na zápas. Nyní se s klubem domluvil na prodloužení smlouvy a fanoušci se tak na finského sympaťáka mohou těšit i v nadcházející sezóně.

Jsem moc rád, že můžu ve Zlíně zůstat i v příští sezóně. Jsme tu s rodinou spokojení, lidé z klubu jsou moc fajn a vždycky připraveni s čímkoliv pomoci. Během letošní sezóny jsme si zažili několik těžších chvil, vždycky jsme to ale zvládli, a nakonec si splnili cíl v podobě přímého postupu do čtvrtfinále. Věřím, že naše cesta bude pokračovat dál a budeme dělat fanouškům radost,“ říká po podpisu smlouvy Aleksi Salonen.

V kabině se bude nadále potkávat také se současnou brankářskou dvojicí. Svou šestou sezónu v A-týmu přidá Daniel Huf. Zanedlouho pětadvacetiletý zlínský odchovanec je stabilní jedničkou mezi třemi tyčemi od minulé sezóny, ve které byl klíčovou postavou Beranů na cestě za prvoligovým titulem. Pověst jednoho z nejlepších gólmanů ligy mu zůstala i v letošním ročníku, a tak pro klub otázka uplatnění opce na další sezónu nebyla složitým rozhodováním.

Věděl jsem to už dopředu a počítal jsem s tím. Jsem za to rád, beru to tak, že mám ve Zlíně určitou misi a cíl, který bych si tu chtěl splnit. Nyní mám další rok a půl na to, aby se to povedlo,“ usmívá se Huf.

Spolu s ním zůstává také jeho brankářský parťák, o rok mladší Michal Kořének. Ten letos v Chance lize naskočil do sedmi zápasů, svůj talent rozvíjel také v rámci střídavých startů v druholigovém Vyškově. Také s ním Berani nadále počítají.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x