Nehoda vypadala hrozivě
„Večerní nehoda ve Fryštáku na Zlínsku vypadala na první pohled velmi hrozivě. Přestože následky nehody budily značné obavy, událost si vyžádala jedno zranění,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.
Na místo byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému včetně profesionálních hasičů ze stanice Zlín.
„Po příjezdu hasiči provedli nezbytná protipožární opatření a zajistili převrácenou dodávku proti nechtěnému pohybu. Současně spolupracovali s ostatními složkami IZS na zajištění bezpečnosti v místě nehody,“ pokračovala Javoříková.
Do akce šlo speciální odtahové vozidlo
Po zadokumentování nehody policií bylo osobní vozidlo naloženo na vůz odtahové služby.
„Pro převrácenou dodávku muselo být povoláno druhé odtahové vozidlo vybavené hydraulickou rukou, které zajistilo její bezpečné vyproštění a následný odvoz,“ zmínila mluvčí hasičů.
Provoz byl omezen
V době zásahu byl provoz na komunikaci omezen.
„Po dokončení všech prací se jednotka vrátila zpět na svou stanici a komunikace byla opět plně zprůjezdněna,“ uzavřela Lucie Javoříková.
Příčinu nehody a okolnosti jejího vzniku nyní šetří Policie České republiky.
V úterý odpoledne se bouralo také na Uherskohradišťsku. O nehodě ve Starém Městě jsme informovali zde.