Hudební akademie vyvrcholí světovou premiérou

Studentský orchestr v akci. Foto: LHAK
KROMĚŘÍŽ – Letní hudební akademie Kroměříž pomalu spěje do svého konce. Na zítřejším závěrečném koncertu se posluchači mohou těšit na vystoupení studentů, vyhlášení cen akademie a vrcholem večera bude světová premiéra díla Lukáše Sommera.

Dva spojené hudební projekty se ve čtvrtek 19. srpna dostanou do svého finále. Na závěrečném koncertu ve skleníku Květné zahrady se představí studenti Letní hudební akademie a budou vyhlášeni tři laureáti cen LHAK. Vůbec poprvé zde bude provedeno dílo mladého českého skladatele Lukáše Sommera pod názvem Dvořák Airlines.

Slavnostní završení čtvrtého ročníku Letní hudební akademie Kroměříž je poslední letošní příležitostí k setkání s mladými hudebními talenty, kteří v uplynulých dnech sbírali nové zkušenosti v akademii i vystupovali před kroměřížskou veřejností. „Pevně věřím, že si posluchači náš hudební program užili a že akademie splnila očekávání, se kterými do ní studenti vstupovali,“ uvedl zakladatel a umělecký šéf akademie Tomáš Netopil.

Závěrečný koncert odehrají účastníci orchestrální akademie, na které LHAK spolupracovala také s Akademií klasické hudby. Na violoncello zahraje Adam Klánský, držitel loňské ceny akademie, a dirigentské taktovky se ujme Tomáš Netopil. „Chceme zprostředkovat studentům aktivní zkušenost s profesionální přípravou koncertního provedení studovaných skladeb,“uvedla výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová.

Návštěvníci koncertu ve světové premiéře vyslechnou dílo Dvořák Airlines od Lukáše Sommera, přední osobnosti mladé skladatelské generace, a to za přítomnosti autora. Dále zazní koncert pro violoncello a orchestr C Dur Moderato Adagio Allegro molto od Josepha Haydna a serenáda pro smyčce C dur Op. 48 Petra Iljiče Čajkovského.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 19. srpna ve skleníku Květné zahrady od 19 hodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x