I letos investovala zlínská radnice do oprav městských bytů

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlin)
ZLÍN - Bezmála 58 milionů korun, takovou částku vložila zlínská radnice do oprav a investic v městských bytech v roce 2019. Největší a organizačně i komunikačně nejnáročnější akcí byla rekonstrukce bytového domu v ulici Vodní za více než 35 milionů korun, serveru Zlin.cz to uvedl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Tato akce zahrnovala výměnu hlavních technických rozvodů celého domu a kompletní rekonstrukci sedmnácti volných bytových jednotek. S rekonstrukcemi městských bytů počítáme i v následujícím roce.“ ujistila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast bydlení.

Mezi milionové položky se řadí také modernizace bytů v bytových domech Družstevní, Středová, Okružní na Jižních Svazích, sanace střešní nástavby bytového domu Středová 4786, rekonstrukce části podzemních parkovacích stání na Jižních Svazích, nebo výměna vodoměrů v bytových domech. Statisícové výdaje si pak vyžádaly například oprava hromosvodu a uzemnění domu v ulici Okružní, oprava bytu po požáru Středová či oprava bytového domu v ulici Školní. Následovaly další již drobnější opravy a investice, které se v jednotlivých případech pohybovaly řádově v desítkách tisíc korun. Namátkou šlo o rekonstrukce koupelny, zhotovení sklepních kójí, výměny vstupních dveří, montáž uzavíratelných nástěnek, výměna čipového přístupového systému a řada dalších drobnějších oprav a modernizací.

Sponzorem článku jsou Luxusní koupelny Praha, které nabízejí:

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x