I zlínské divadlo bude večer svítit červeně, jde o kampaň na podporu kultury

Městské divadlo Zlín (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Také Městské divadlo Zlín bude dnes večer svítit červeně. Zapojí se tak do celostátní kampaně nazvané Majáky české kultury, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Více než 70 kulturních institucí z celé České republiky rozsvítí dnes v 19.30 hodin Majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by se v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně konaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav.

Za akcí stojí iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů. Iniciátoři akce zároveň vyzývají všechna kina, divadla, kluby, či výstavní sítě, aby se k Majákům pro kulturu i na poslední chvíli připojily a ukázaly tak, kde všude za normálních okolností baví své diváky. V tuto chvíli se k akci slíbily připojit například Národní divadlo Praha, Národní divadlo Brno, Rudolfinum, O2 arena, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Naivní divadlo Liberec, Jatka78 v Praze, UFFO Trutnov, DIOD v Jihlavě, Divadlo J. K. Tyla v Plzni a řada dalších.

“Připojte se k iniciativě #kulturunezastavíš a vyšlete společně s námi v pondělí do světa jasný světelný signál, že kultura je tu i přes lockdown pořád s námi. Ukažme, kde všude za jiných okolností bavíme své diváky. Rozsviťme oblohu namísto odehraného představení, koncertu, promítání filmu nebo jiné neuskutečněné akce. Rozsviťme maják české kultury! Protože kultura diváky nenechá ztroskotat a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá. Budeme zase spolu! Zvládneme to! Bezpečně a s respektem k vládním opatřením,” vyzval Rosťa Novák ml., který se svým souborem Cirk La Putyka podnítil vznik iniciativy #kulturunezastavíš. A dodal: “Celá akce není za účelem protestu proti vládním nařízením. Symbolicky poukazujeme na paralýzu kultury, kulturních zařízení, kulturního průmyslu a všech jeho personálních složek.”

Zapojené instituce umístí na střechu či do jiného místa v okolí světlo, které bude v pondělní večer od 19.30 svítit do oblak. “Nechte jej svítit celou noc nebo tak dlouho, jak jen to bude možné. Nezáleží na tom, jestli jste v tu dobu měli mít nějaké představení nebo akci,” doplnili iniciátoři akce.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x