Jak beran přemohl tygra. Hokejová pohádka s dobrým koncem

LIBEREC - Vánoce za dveřmi, nastal pohádek čas. Což neplatí jen v televizi, kdepak. Jednu takovou si pro těžce zkoušené fandy připravili zlínští hokejisté. Z Liberce si vezou príma tři body za výhru nad domácími v poměru 4:2.

Ani jednomu z tradičních týmů se poslední dobou zrovna nevede. To překvapuje hlavně mezi Bílými Tygry, což je jeden z velmi úspěšných klubů posledních let.

Do zápasu naskočili lépe hosté ze Zlína. Zkušený Kubiš nezazmatkoval v šanci, blafákem ošálil domácího brankáře Pavelku a poslal svůj tým do vedení.

Nevydrželo až tak dlouho, v 16. minutě byl na konci krásné kombinace Libereckých Vlach, vyrovnáno.

Ale přišla druhá třetina a pohádka dostávala kladné hrdiny ve zlínských dresech.

Ve 22. minutě propálil v přesilovce vše Novotný a za čtyři další minuty se před branku výborně natlačil Ondráček. 1:3 z pohledu domácích šelem.

Závěr byl dramatický, deset minut před koncem Birner snížil a Tygři vycenili zuby.

Když byl nedlouho před koncem třetí části vyloučen zlínský Okál, měli Liberečtí k vyrovnání velkou příležitost. Zlíňané odolali a v power play pečetil jejich docela příjemně pohádkovou výhru muž večera Pavel Kubiš gólem do prázdné tygří klece.

Bílí Tygři Liberec – PSG Berani Zlín 2:4.