Jak Petr Uličný ve Zlíně smetánku slízl

Foto: Zlin.cz
ZLÍN - Když přijede do Zlína olomoucká Sigma, můžete si vsadit, že na tribunu dorazí jeden zajímavý fanda. Kdyby to šlo procentuálně popsat, pak tři čtvrtiny srdce pro Sigmu, ale čtvrtinu pro Zlín. Olomoučan Petr Uličný, dlouholetý fotbalista a trenér, miláček davů, dříve také šéfa disciplinární komise a chlap, který má ve Zlíně pořád moře kamarádů.

Své kulatiny stačil oslavit ještě před první vlnou koronaviru, ale dárek od zmíněných mužů ze Zlína si pan trenér stačil vyzvednout až tentokrát.

Jeho Sigma vyhrála 1:0, populární John dostal láhev nejlepší moravské slivovice od kamaráda a také kdysi svého asistenta Mirka Poláška a rovněž dres Zlína s pěkně vyvedenou sedmdesátkou.

„S Mirou jsme tu válčili na mém prvním angažmá čtyři roky, dostali jsme Zlín v roce 1993 do ligy, byly to báječné časy. Druhé angažmá už tak dobré nebylo, ale vždycky, když dorazím, mám čas potkat opravdové přátele, zavzpomínat i na tu štamprli dojde,“ smál se Uličný o poločase v kruhu přátel.

Ti se rádi shlukli kolem nesmírně svěžího šedovlasého elegána a on vyprávěl. Třeba o tom, že uměl hodně zvednout hlas.

„No jistě, takový Peťa Červenka by mohl vyprávět, kdysi mě trošičku vytočil, tak jsem zařval, to jsem uměl, on pochopil, že bude nejlepší na chvíli zmizet a tak proskočil oknem kabiny ven,“ halasil dobře naladěný trenér.

Stačil také zhodnotit zápas, který se výsledkově vyvedl Sigmě Olomouc, tedy týmu, který je s Uličným přes jeho početná angažmá na řadě dalších míst, spojen naprosto pupečně.

„Klukům moc prospělo, že přišel Roman Hubník, má už nějaké roky, ale je pořád výborný, má autoritu a organizovat zadní řady, to umí jako málokdo,“ dodal Uličný.

Pak se vydal na cestu domů vědom si toho, že ve Zlíně, kde má kus srdce, bude vždycky vítaným hostem. Třebaže jeho Sigma uchmatla všechny body.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x