Je rozhodnuto. Zlín povede v dalších čtyřech letech ANO s ODS, lidovci a Piráty

Foto: Město Zlín
ZLÍN - Povolební vyjednávání o složení nové koalice ve Zlíně jsou konce. Na spolupráci se domluvili zástupci hnutí ANO, ODS, KDU-ČSL a Pirátů. Ve hře zůstává ještě rozdělení pozic na magistrátu.

Ve Zlíně v pondělí oficiálně představili složení nové koalice. Na spolupráci se v krajském městě domluvilo vítězné hnutí ANO s trojblokem, který vytvořila ODS, KDU-ČSL a Česká pirátská strana. Dohodu o povolební spolupráci stvrdili podpisem smluv zástupci stran Jiří Korec (ANO), Miroslav Chalánek (ODS), Vojtěch Volf (KDU-ČSL) a Jiří Robenek (Piráti).

Do primátorského křesla usedne znovu Jiří Korec za vítězné hnutí ANO, který v komunálních volbách získal celkem 8 524 preferenčních hlasů.

„Budeme stavět na bázi současné kolice, která se osvědčila. Víme, co máme od jejich lidí čekat,“ uvedl Jiří Korec.

Korec přiznal, že hnutí ANO zvažovalo také spolupráci s hnutím STAN, které získalo 3 mandáty, a Zlínem 21 se 7 mandáty. Nakonec ale převážila varianta koalice 27 zastupitelů s trojblokem.

„Ačkoliv v zastupitelstvu bude v opozici Zlín 21, STAN a SPD, věřím, že spolupráce bude více konstruktivní než politická, kdy bude fungovat na základě mezilidských vztahů ve prospěch občanů,“ sdělil Jiří Korec.

Zástupci budoucí koalice podepsali dohodu o povolební spolupráci, která obsahuje pouze základní strukturu spolupráce. Budoucí koalice 27 zastupitelů počítá se zachováním stejného počtu členů Rady města Zlína.

„Nemáme v současné chvíli vyřešeny jednotlivé posty ani gesce, ty budou součástí definitivní koaliční smlouvy, o které začínáme jednat. V tuto chvíli jsme ale domluveni jen na půdorysu spolupráce. Následně budeme jednat o počtech členů Rady a obsazení z hlediska kompetencí. Dané je, že post primátora náleží Jiřímu Korcovi,“ sdělil Miroslav Chalánek, jehož ODS ve volbách výrazně posílila – v minulých volbách získala 3 mandáty, teď jich má 7.

Ustavující jednání Zastupitelstva města Zlína je naplánováno na 20. října.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x