Jedenáct škol naběhalo pro zlínskou onkologii přes 48 tisíc korun

Foto: oazlin.cz
ZLÍN – Korunu za každý uběhnutý kilometr přislíbili finanční partneři účastníkům projektu „Pomáháme pohybem aneb Puštíkem pro onkologii“, do kterého se zapojili žáci a zaměstnanci 11 středních škol Zlínského kraje i široká veřejnost. Přes 3200 účastníků za dvacet dní uběhlo nebo ušlo téměř 48 tisíc kilometrů.

Projekt „Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii“ navázal na loňskou úspěšnou sportovní akci, která na zvířata ve zlínské zoo vynesla částku 94 000 korun. Byla to totiž právě zlínská Obchodní akademie, která projekt vytvořila a inspirovala tak další střední školy Zlínského kraje a širokou veřejnost k pohybu a dobrému skutku.

Letošní ročník podpořilo celkem 11 středních škol Zlínského kraje. Školy mezi sebou sice soupeřily, ale zároveň se vydaly společně k vysněnému cíli – pomoci Komplexnímu onkologickému centru Zlín. Účastníci přihlášení do bezplatné verze aplikace Strava, která zaznamenává kilometry absolvované během či chůzí se statusem „run“, vyběhali a vychodili téměř 48 tisíc kilometrů a tím získají od partnerů pro zlínskou onkologii stejnou částku v korunách.

Finanční partneři výzvy přislíbili Komplexnímu onkologickému centru Zlín a ZOO Zlín částku, která odpovídá koruně za každý naběhaný kilometr,“ naznačila výsledek dobrého skutku v korunách ambasadorka akce a Miss ČR 2021 Helena Čermáková s tím, že finanční partneři akce jsou ze skvělých výkonů škol natolik nadšeni, že chtějí být se svým finančním darem ještě štědřejší.

Nechejme se překvapit a těšme se tentokrát na jejich výkon! Ten bude odhalen 12. května při slavnostním vyhlášení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Gratulace už teď ale putuje každému, kdo byl v akci s námi,“ dodala Helena Čermáková.

Navázat na úspěch loňského ročníku bylo podle ředitele Obchodní akademie Zlín Petra Bělašky zavazující. „Nicméně žáci všech středních škol ukázali, že se dá na mladé naděje spolehnout, a svými výkony jednoznačně předčili očekávání,“ nešetřil chválou zejména na adresu žáků ředitel Petr Bělaška.

Chtěl bych vyzdvihnout zejména výkon našich Srdcařů, kteří se dokonce stali zcela nejúspěšnějším klubem ze všech. Vyhrál podle mě ale každý, kdo svým úsilím přispěl k podpoře zlínské onkologie a ZOO Zlín a srdečně jim za to děkuji,“ dodal ředitel.

Na prvním místě dobročinného klání se umístila Obchodní akademie Zlín, druhá příčka patří Gymnáziu TGM a bronzovou pozici na bedně vítězů obsadila SZŠ Zlín.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x