Kloboucká radnice čelila policejnímu prošetřování

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Valašskokloboucká radnice se stala terčem nespokojeného občana, který na úřad podal oznámení o porušování vládních opatření. Policie vše prošetřila a případ uzavřela s tím, že radnice nic neprovedla, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí valašskoklobouckého městského úřadu Lenka Zvonková.

Občanům není snadné se zavděčit. Čerstvou zkušenost s tím má Městský úřad Valašské Klobouky, na který podal stěžovatel oznámení o porušování vládních opatření v úseku úředních hodin. Podle jeho hlediska úřad v lednu překračoval dovolený rozsah úřední doby, který v té době činil pět hodin dvakrát týdně, a nedodržoval ani jiná protiepidemická opatření. Podnět prošetřila Policie ČR a žádné pochybení ani porušení vládních nařízení nezjistila.

„Městský úřad Valašské Klobouky při své službě veřejnosti postupoval přesně podle vládních nařízení, kdy stanovil úřední dobu na pondělí a středu v rozsahu pěti hodin. V ostatních dnech bylo možné přijímat klienty výhradně na základě předchozí objednávky, k čemuž jsme využívali telefonickou či písemnou cestu a také online rezervační systém. Tento postup byl plně legitimní,“ konstatoval tajemník Karel Švach. Režimová opatření při provozu městského úřadu jsou ošetřena vnitřním pokynem, kterým se musí zaměstnanci řídit.

„Doba je velmi náročná a tlak se promítá i do reakcí veřejnosti. Někteří občané si stěžují, že úřad omezil úřední dobu příliš, jiným se zdá pravý opak. Naším krédem vždy bylo vyhovět občanům k jejich maximální spokojenosti, za což jsme několikrát získali ocenění Přívětivý úřad. Bohužel současná doba a její omezení kladou přívětivosti a vstřícnosti nové překážky. Chtěla bych proto poděkovat všem kolegům, kteří si zodpovědně plní své povinnosti a jsou ochotní vyhovět klientům při jejich vyřizování, třeba na základě objednávky po úřední době,“ dodala starostka města Eliška Olšáková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x