Kolektivní dům ve Zlíně od února zaplní chytré hry a hračky

Foto: Milan Mikšík
ZLÍN – V pořadí 7. ročník putovního Festivalu IQ Play pomalu klepe na dveře. Děti a jejich hraví rodiče si budou moci vyzkoušet vzdělávací hry a hračky, které pobaví a zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení, už od 1. února v prostorách Kolektivního domu. Festival bude k vidění až do 23. února, a to denně od 8 do 17 hodin.

Sál Kolektivního domu se od února promění v hernu chytrých her a hraček. Největší část budou tvořit deskové a společenské hry velkých českých i zahraničních výrobců, zajímavé hlavolamy, nejrůznější designové stavebnice či logické skládačky.

Těší mě, že děti i jejich rodiče na těchto akcích zapomenou na své mobilní telefony a trpělivě chytré hračky zkoumají. Na hravém festivalu mohou zůstat celé hodiny, klidně i celý den. Dopolední časy u nás většinou tráví děti ze škol a školek. Je skvělé, že mnoho pedagogů na této akci najde inspiraci k pořízení vzdělávacích pomůcek do výuky,“ uvedla organizátorka akce Věra Stojar.

Návštěvníci na akci objeví velké množství deskových her od mnoha výrobců, dřevěné, plastové i kovové hlavolamy a nebudou chybět ježci v kleci nebo Rubikova kostka. Dalším místem k zastavení budou stavebnice. Chystají se tradiční a známé stavebnice, ale také zajímavé designové kousky, které se v kamenných obchodech běžně neprodávají. Zajímavostí budou například kuličkodráhy, designové stavebnice, skleněné mozaiky nebo netradiční dřevěné skládačky.

Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání a rozvoje logického myšlení, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. I letos chystáme také hodně novinek, po kterých v průběhu roku pátráme,“ doplnila Věra Stojar.

Podle Věry Stojar je velmi důležité, aby si děti v dnešní přetechnizované době uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. „Spoustu návštěvníků se například hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí,“ doplnila Věra Stojar.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x