Konečně. Beranům zachutnalo plzeňské

Antonín Honejsek po vstřeleném gólu (Foto: David Peška)
ZLÍN - Čtvrtý domácí zápas během jediného týdne. Malověrní už malovali čerta na zeď a hokejistům Zlína moc nevěřili ani sázkoví experti. Průběžně druhá Plzeň byla na ledě předposledního týmu tabulky vysokým favoritem...

Což, jak známo, ve sportu často neznamená vůbec nic. Naopak podceňovaný dostává příležitost ukázat, co dovede.

A to byl i případ odloženého utkání 11. kola extraligy.

Před pár dny vyhráli Plzeňští na svém ledě 7:5, když v průběhu vedli už 6:0. Tehdy je ještě jejich bohorovnost nedohnala, tentokrát ano.

Totiž i ve Zlíně favorit brzy vedl, Kracíkova rána v 17. minutě v přesilovce byla prudká i přesně umístěná.

Všechno se ale otočilo ve druhé části. Ve 33. minutě Honejskem nejdříve kouzelně vyškrábl puk, který uvízl zezadu na brankové síti, pak byl hladný jako vánoční bernardýn Bohouš a nedal pokoj, až kotouč dopravil do sítě hostů.

Za čtyři minuty domácí obrat dokonali. Obránce Žižka se stal útočníkem, vyjel po pravém křídle, zpátečkou nabídl pozici útočníkovi Vopelkovi a ten zdálky stanovil dílčí i celkové skóre.

PSG Berani Zlín – Škoda Plzeň 2:1.