Kontrolní akce neodhalila ani jednoho opilého nebo zdrogovaného řidiče

Foto: Policie ČR
ZLÍN - Na Zlínsku se uskutečnila dopravně bezpečnostní akce zaměřená na účastníky silničního provozu. Žádný řidič nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog, serveru Zlin.cz to za policii řekl Ivan Mikulka.

Dopravní a pořádkoví policisté kontrolovali, jestli řidiči používají bezpečnostní pásy, netelefonují za jízdy, mají v pořádku technický stav motorového vozidla, způsob jízdy a jestli řidiči před nebo během jízdy dodržují zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

„Při akci zkontrolovali přes čtyři stovky vozidel. Řidičům vozidel v devíti případech na místě uložili blokovou pokutu za přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Ve dvou případech řidiče oznámili na příslušný správní orgán,“ upřesnil Mikulka.

Policisté se také zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu ze strany chodců a cyklistů. V okrese Zlín zkontrolovali téměř tři desítky cyklistů a chodců. Ve čtyřech případech u chodců a ve třech případech u cyklistů uložili blokovou pokutu, protože se dopustili přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Ve Zlíně pak na nově otevřené cyklostezce vedoucí z Fügnerova nábřeží na Tyršovo nábřeží policisté v součinnosti se strážníky Městské policie Zlín odměňovali cyklisty drobným dárkem ve formě reflexního prvku na kolo. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x