Kraj poskytne dotaci soukromým školám na podporu učňovských oborů

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Kraj schválil poskytnutí dotace soukromým školám na vyplacení finančních příspěvků žákům v rámci projektu Podpora řemesel v odborném školství. Mezi čtyři soukromé střední školy bude rozděleno celkem 291 400 korun, serveru Zlin.cz to uvedla Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Střední škole MESIT v Uherském Hradišti poskytneme dotaci ve výši 138 500 korun, Střední škole letecké v Kunovicích 102 600 korun, Academic School, Střední škole ve Zlíně 41 300 korun a Střední škole služeb v Uherském Hradišti 9 000 korun. Školy vyplatí finanční příspěvky žákům vybraných učebních oborů. Chceme tak podpořit rozvoj řemesel v našem kraji a zvýšit zájem uchazečů o učební obor,“ sdělil radní Petr Gazdík, zodpovědný za oblast školství.

Do podpory řemesel v odborném školství jsou zařazeny tyto obory: Strojní mechanik, nástrojář, klempíř, karosář, obráběč kovů, sklář – výrobce a zušlechťovatel skla, chemik, řezník – uzenář, pekař, výrobce obuvi, instalatér, podlahář, tesař, zedník, malíř a lakýrník, zemědělec – farmář, truhlář, tiskař na polygrafických strojích a knihař.

„O poskytnutí dotace si soukromé střední školy mohly požádat na základě písemné žádosti a předložení dokumentace o skutečném vyplacení finančních příspěvků žákům za předcházející období školního roku. Výše dotace je stanovena na základě zaslaných a z naší strany odsouhlasených podkladů,“ uvedl Stanislav Minařík, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu. Zlínský kraj poskytuje finanční podporu také žákům soukromých středních škol od roku 2009.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x