Kuřáci i nekuřáci. Uherskohradišťská nemocnice podpoří Den bez tabáku

Den bez tabáku bude už 31. května. Ilustrační foto
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Poslední den v měsíci květnu si už od roku 1988 připomínáme Světový den bez tabáku. Kampaň zaměřenou na podporu lidí, kteří chtějí přestat kouřit, každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO).

Plicní ambulance v Uherskohradišťské nemocnici se po dvouleté covidové pauze k akci opět připojí, všem zájemcům nabídne 31. května v čase 15–18 hodin v prostorách plicní ambulance bezplatné vyšetření plic.

Funkční kapacitu plic si v tento den mohou změřit kuřáci i nekuřáci, a to díky vyšetření na spirometru. Tento přístroj zaznamenává objem vdechnutého a vydechnutého vzduchu, výdechovou rychlost a další parametry. Výstupem vyšetření je graf s křivkou a zaznamenanými hodnotami. Vyšetření je bezbolestné, bez nutnosti předchozího objednání.

„V rámci poradny pro odvykání kouření, která v naší nemocnici funguje už od roku 2010, poskytneme zájemcům z řad kuřáků aktuální zhodnocení zdravotního stavu a poradíme jim s možnostmi odvykání kouření moderními léčebnými postupy,“ říká primář plicního oddělení MUDr. Arnošt Sobol.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x