Kvůli nešťastné lásce se mladý muž rozhodl otrávit v autě

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Nešťastná láska stála málem čtyřiadvacetiletého muže život. Rozhodl se totiž spáchat sebevraždu a stačilo málo, aby se mu to povedlo, serveru Zin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Krátce před osmou hodinou ranní vytočil linku tísňového volání 156 bývalý strážník Městské policie Zlín. Operačnímu důstojníkovi sdělil, že poblíž svého bydliště vytáhl z vozidla zaparkovaného v garáži muže, který se nejspíše pokusil o otravu výfukovými plyny. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka a současně byla vyrozuměna také zdravotnická záchranná služba.

Strážníci na místo dorazili během čtyř minut a zjistili, že bývalého kolegu přivolala sousedka, která venčila psa a všimla si, že uvnitř zavřené garáže je slyšet běžící motor automobilu. Ihned poté se vydal na místo a když dveře garáže otevřel, spatřil nastartovaný vůz, který měl přivedeny výfukové plyny hadicí do kabiny, kde seděl mladý muž. Tohoto bez zaváhání vyvedl z vozu i z garáže na čerstvý vzduch, odkud zavolal na pomoc.

„Nešťastný muž se strážníkům svěřil, že tak učinil z důvodu rozchodu se svojí přítelkyní, po kterém již neviděl smysl své další existence. Hlídka poté na místo přivolala republikovou policii a také provedla orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem, které prokázalo přes 0,7 promile. Mladého muže poté záchranáři převezli k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice,“ podotkl Janík.

I když život nepřináší jen příjemné a radostné chvíle, je dobré si podle odborníků uvědomit, že každá, byť i ta nejkomplikovanější situace, má vždy několik řešení. Sebevražda je však řešením konečným a nezvratným.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x