Spojení mezi centrem Napajedel a Fatrou zajistí během opravy mostu kyvadlová doprava

Foto: ŘSZK
NAPAJEDLA – Už v neděli 3. března začne dlouhodobá rekonstrukce mostu přes řeku Moravu v Napajedlích, kvůli níž bude most pro veškerou dopravu i chodce zcela uzavřen. Dopravní spojení mezi centrem Napajedel a Fatrou zajistí kyvadlová doprava.

Během rekonstrukce mostu bude jediné spojení obou částí města představovat most na silnici I/55, případně lávka pro pěší na Chmelnici. Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje proto od 3. března zavede novou autobusovou linku č. 475, která bude kyvadlově zajišťovat dopravní spojení mezi centrem Napajedel a autobusovou stanicí před firmou Fatra.

Na lince bude platit tarif Integrované dopravy Zlínského kraje. „Cena základního jízdného mezi zastávkami Napajedla, spořitelna a Napajedla, autobusová stanice bude v kilometrickém tarifu 18,- Kč,“ informoval manažer marketingu společnosti KOVED Jan Malý.

Jízdní řád kyvadlové dopravy, stejně jako výlukové jízdní řády ostatních linek projíždějících Napajedly, budou zveřejněny v průběhu února a budou k dispozici na webu IDZK, v internetových vyhledávačích spojení i na autobusových zastávkách.

Cestujícím doporučujeme pořídit si kartu Zetka, která jim v případě přestupu z jiného autobusu na kyvadlovou linku 475 do 30 minut nabídne jízdenku bez nástupní sazby, tedy v ceně 7,- Kč.

Na kartu si cestující můžou také nahrát časový kupón na zónu 415, který jim v době platnosti umožní neomezené cestování v zóně Napajedla,“ sdělil Jan Malý.

Rekonstrukce mostu za přibližně 135 milionů korun potrvá 18 měsíců. Po novém mostě by tak auta mohla začít jezdit v prosinci 2025.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x