Lidé ve Zlíně a Otrokovicích se mohou hlásit do výzvy Do práce na kole

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
ZLÍN, OTROKOVICE - Pořadatelé kampaně Do práce na kole vyhlásili už počtvrté na září cyklistům výzvu. Letos ale s upravenými pravidly. Do práce na kole se bude jezdit od 14. do 27. září, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Jako obvykle se tato ekologická akce uskuteční tak, aby se termínově potkala s Evropským týdnem mobility a obě akce se tak mohly vzájemně podporovat. „Opět máte vynikající příležitost nechat auta doma a do práce cestovat “na vlastní pohon”. Sedněte na kola, choďte pěšky nebo běhejte,“ vyzvala veřejnost Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně Do práce na kole za Zlín, Otrokovice a okolí. 

Letos výjimečně dozná Zářijová výzva několika změn. Organizátoři předpokládají, že půjde pouze o změny pro tento ročník. Základní rozdíly oproti minulým ročníkům spočívají v délce jejího konání – bude dvoutýdenní a letos bude výzva symbolicky zpoplatněná. Poplatek pořadatelé stanovili na 100 korun.  Zaregistrovaní účastníci ovšem obratem dostanou do e-mailu stokorunový poukaz do e-shopu Do práce na kole (respektive Auto*Matu), kde si budou moci zakoupit letošní tričko či jiné zboží. K tomuto kroku museli organizátoři výjimečně přistoupit jednak vzhledem k neblahé ekonomické situaci způsobené koronou a také proto, že chtějí umožnit zakoupení triček i těm, kteří je v květnu nezískali. Členové klubu přátel Auto*Matu mají výjimku, ti se mohou zapojit zdarma. 

„Ostatní pravidla zůstávají stejná jako pro loňskou Zářijovou výzvu. Hlásit se mohou i jednotlivci a není tedy třeba tvořit týmy. Jedinou kategorií je pravidelnost,“ upřesnila koordinátorka.

Vítězové výzvy získají startovné zdarma pro příští ročník hlavní květnové soutěže Do práce na kole.

A proč se výzvy zúčastnit? „Zapracujete na své kondici, vychutnáte si, jak jste dobří, a přispějete k čistšímu ovzduší i celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Čím víc nás bude, tím lépe se nám bude ve městech žít,“ dodala Vybíralová.

--> --> --> --> -->