Malenovičtí strážníci zachránili život ovečce uvězněné v hluboké výpusti

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Strážníci ze Zlína-Malenovic pomohli zachránit nebohou ovečku, která byla uvězněna v hluboké výpusti poblíž rybníka. Serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníky přivolal náhodný kolemjdoucí, který zaslechl podivné zvuky vycházející z hluboké výpusti. Po chvíli zjistil, že zvuky vydává zoufalá ovce, která se z místa neměla jak dostat ven.

Jak se ovce kamerunská do výpusti dostala, je záhadou. Každopádně neměla šanci se odtud dostat zpět. „Jeden ze strážníků překonal ochrannou mříž a přebrodil se až k nebohé ovci, kterou následně vysvobodil z uzavřeného prostoru. Následně se podařilo zkontaktovat jejího vlastníka, který uvedl, že mu již utekly nejméně tři ovce poté, co někdo úmyslně poškodil elektrický ohradník. Hlídka MP Zlín mu proto přislíbila častější kontroly lokality,“ popsal zásah Janík.

V této souvislosti strážníci upozorňují veřejnost, že právo volného průchodu krajinou se nevztahuje mj. také na pozemky určené k faremním chovům zvířat. Lidé by v žádném případě neměli poškozovat a odstraňovat ohradníky, protože tak může dojít k úniku zvířat, k ohrožení bezpečnosti i ke škodám na majetku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x