Město poskytlo Charitě prostory pro testování veřejnosti

Zlínský klub 204 (Foto: MěÚ Zlin)
ZLÍN - Charita Zlín zřídila sekundární ambulantní odběrové místo pro testování veřejnosti na covid-19. To zahájilo svou činnost v pátek 26. března v prostorách prosklené terasy Zlínského klubu 204. Prostory dalo město k dispozici bezplatně, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

„Byli jsme osloveni Charitou Zlín se žádosti o bezplatné poskytnutí vyhovujících prostor pro testování veřejnosti. V rámci rady města jsme probrali možnosti a dali bezplatně ke krátkodobému využití prostory Zlínského klubu 204. Krátkodobé bezplatné poskytnutí užívání městských nebytových prostor pro testování, případně očkování obyvatel jsme připraveni poskytnout i případným dalším zájemcům,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Pracovníci Charity Zlín jsou připraveni testovat dle zájmu a potřeby, ovšem s ohledem na své kapacitní možnosti. V tuto chvíli jsou veřejnosti k dispozici další termíny, a to úterý 30. 3. a čtvrtek 1. 4., vždy v čase 13:00 až 15:30 hodin. Každý zájemce musí být zaregistrován. Testovány mohou být všechny osoby, které mají veřejné zdravotní pojištění v České republice. Současně ale musejí splňovat několik dalších podmínek.

Mělo by jít o naprosto bezpříznakové jedince, kteří nebyli v posledních třech dnech negativně testováni, dále nesmí jít o osoby, které jsou v karanténě či procesu očkování. Všeobecně známým faktem je pak devadesátidenní inkubační doba, myšleno od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. V tomto případě tedy testování může být provedeno až po uplynutí tří měsíců.

„Využití prostor multifunkčních sálů pro výše jmenovaný účel přispěje k rychlejšímu potlačení nebezpečné nákazy covid-19. Jsem velmi rád, že sociální sektor je v boji s covidem aktivní a pomáhá potřebným občanům,“ dodal člen Krizového štábu města a náměstek primátora pro sociální oblast, Aleš Dufek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x