Město Zlín spustilo nové webové stránky. Měly by být přehlednější a rychlejší

Ilustrační foto
ZLÍN – Město Zlín se po osmi letech pyšní novými webovými stránkami. Moderní funkční prvky včetně responzivního zobrazení zaručují uživatelům optimalizaci načtení stránek z mobilů, počítačů i tabletů.

Naším záměrem bylo vytvořit modernější a uživatelsky příjemnější webové stránky jak pro obyvatele města Zlína, tak pro externí návštěvníky. Důraz byl kladen především na přehlednost a rychlost načítání jednotlivých obsahových podstránek,“ uvedl radní Jiří Jaroš, který má v gesci IT.

Podle jeho slov už web z roku 2014 v mnoha ohledech zestárl a uživatele, kteří pracují s nejmodernější technikou, omezoval.

Nové webové stránky jsou společně s Mobilním rozhlasem a s připravovaným Portálem občana jeden z vrcholů informačního trojúhelníku. Cílem je zkvalitnění online komunikace s úřadem,“ dodal Jaroš.

Podle náměstka primátora Vojtěcha Volfa je zásadní změnou nových webových stránek oproti předchozí verzi zejména umístění vyhledávacího pole.

Pomocí tohoto pole máte možnost jednoduše, rychle a přehledně vyhledat požadované informace, které mohou být složitě zanořeny ve stromové struktuře internetových stránek,“ sdělil Vojtěch Wolf.

Nový web s doménou www.zlin.eu byl zrealizován za 833 339 korun v rámci dotovaného projektu Moderní a přívětivě komunikující město Zlín. Jeho spuštění předcházely intenzivní přípravy, v rámci nichž byla mimo jiné provedena analýza návštěvnosti původních internetových stránek a z původního webu přemigrováno přibližně 7800 podstránek a cca 16 000 souborů.

I přes důkladnou kontrolu jednotlivých funkčních prvků, které jsou na webové stránky navázány, se mohou vyskytnout určité chyby a nesrovnalosti. Veškeré tyto anomálie evidujeme a postupně pracujeme na jejich odstranění. Za případné nedostatky se omlouváme a prosíme veřejnost o shovívavost,“ vzkázala za zlínskou radnici vedoucí Odboru informatiky Magistrátu města Zlína Zdeňka Bačová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x