Na charitativním novoročním koncertu kraje a města se podařilo vybrat přes půl milionu korun

Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Přesně 585 400 korun. Tuto úctyhodnou částku přinesl charitativní novoroční koncert, který v pátek 6. ledna uspořádal v Kongresovém centru Zlínský kraj společně se Statutárním městem Zlín. Výtěžek sbírky obdrží regionální organizace poskytující sociální služby.

Na výsledném výtěžku se podílelo celkem 33 donátorů zejména z řad významných firem působících v regionu, kteří poskytli 525 000 korun. Dalších 60 400 korun přispěli do kasiček přímo na místě návštěvníci.

Z mnoha témat, která společně s kolegy z Rady řešíme, jsme si na rok 2023 vytyčili tři jasné výzvy – vybojovat pro Zlínský kraj lepší rozpočtové určení daní a dostat tak do našeho kraje, který je ze strany státu dlouhodobě podfinancovaný, více peněz. Dalším úkolem je zvládnout současnou energetickou situaci. Máme sice jako jediný kraj v republice zastropované ceny na další dva roky, přesto musíme neustále snižovat naši energetickou závislost. A třetí výzvou je posunout dál rekonstrukci Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně,“ představil v úvodu koncertu priority kraje pro nadcházející rok hejtman Radim Holiš.

Výtěžek z koncertu obdrží organizace ze Zlínského kraje poskytující sociální služby, konkrétně Mobilní hospic Strom života, Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž, Charita Nový Hrozenkov a Domácí hospic Most k domovu Zlín.

Zlínská filharmonie pod vedením šéfdirigenta Roberta Kružíka v průběhu večera přednesla skladby Leoše Janáčka, Johna Bastona či Vítězslava Nováka, ale i novější melodie od Karla Svobody nebo Ennia Morriconeho. Jako sólisté se představily také mladé hudební naděje jako Vendula Janíková, Richard Kraus, Marek Pavlica, Vojtěch Pálka nebo Tereza Bieberlová.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->