Na Jižních Svazích hořelo. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů

Foto: HZS ZK
ZLÍN – Hustý černý kouř vyděsil v pondělí večer obyvatele největšího zlínského sídliště Jižní Svahy. První informace, podle nichž měl hořet byt, ale naštěstí nebyly potvrzeny – došlo k požáru přístřešku, který se nacházel v těsné blízkosti rodinného domu. Ten se díky rychlému zásahu hasičů podařilo uchránit.

Nejen obyvatelům Jižních Svahů včera kolem sedmé hodiny večer pořádně zatrnulo. Hustý černý dým bylo vidět i z města, proto velitel jednotky profesionálních hasičů na místo požáru okamžitě poslal pět hasičských jednotek a ještě během cesty k zásahu povolal další cisterny s vodou a vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. K požáru došlo v ulici Nad Vývozem.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru v prostoru přístřešku, stojícího těsně vedle rodinného řadového domu. Při požáru byli zraněni obyvatelé zasaženého objektu, kteří se snažili před příjezdem hasičů požár uhasit,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Muže i ženu si převzala do péče posádka zdravotnické záchranné služby, která oba ošetřila na místě. Převoz do nemocnice nebyl potřeba.

Posádka ZZS ZK ve složení lékař a výjezdová skupina ošetřila muže, který se nadýchal kouře,“ potvrdil za krajské záchranáře tiskový mluvčí Jakub Omelka.

K likvidaci požáru hasiči použili dva hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou.

Poté rozebírali konstrukci přístřešku a dohašovali skrytá ohniska. Zasažený objekt včetně přilehlého domu hasiči kontrolovali termokamerou. Díky rychlému zásahu hasičů se plameny nedostaly na rodinný dům,“ dodala Javoříková.

Na požářiště se poté dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Způsobená škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x