Na otrokovickém náměstí se bude bruslit

Foto: televize TVS
OTROKOVICE – Na otrokovickém náměstí vyroste opět po roce umělé kluziště. Zimní radovánky si budou moci bruslaři bezplatně užívat už tento pátek.

Za myšlenkou adventního bruslení stojí otrokovická starostka Hana Večerková. „Tento nápad jsem nosila v hlavě již dříve a v loňském roce se jej podařilo prosadit a realizovat. Když jsem na náměstí viděla šťastné děti a spokojené rodiče, bylo mi jasné, že začínáme s novou tradicí,“ hodnotí loňský první ročník adventního bruslení starostka.

Letos se v Otrokovicích na náměstí bude bruslit od 3. prosince do 3. ledna 2022. Pro veřejnost bude návštěva kluziště zdarma. Oproti loňskému roku si návštěvníci polepší – kluziště bude o deset metrů delší a o dva metry širší. Pokud to situace dovolí bude na místě připraven i stánek s občerstvením, ve kterém nebudou chybět nápoje pro zahřátí.

Pro děti bude přiopraven horký čaj a pro dospělé svařené víno či vánoční punč. Po celou dobu bruslení budeme také prodávat stylové plechové hrníčky s vyobrazením Společenského domu v zimní atmosféře. V Turistickém informačním centru pak budou k dispozici i kalendáře města pro rok 2022 v nástěnné, stolní i kapesní podobě,“ vyjmenoval jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Návštěvníci budou muset dodržovat všechna aktuální vládní protipandemická opatření. „Věřím, že stejně jako v loňském roce si bruslení všichni užijí a rodiny spolu příjemně stráví volný čas v adventu i v době mezi svátky,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x