Na silnici I/35 v Zašové vznikne nová křižovatka. Má zajistit větší bezpečnost

Foto: ŘSD
ZAŠOVÁ – Přibližně za půl roku by měly být zahájeny stavební práce na nové křižovatce na silnici I/35 v obci Zašová na Vsetínsku. Důvodem je současný nevyhovující stav místa, kde často dochází k nebezpečným dopravním situacím ohrožujícím řidiče.

Na stavbě budoucí křižovatky na silnici I/35 v obci Zašová aktuálně realizujeme přípravné práce, a to kácení dřevin. Zahájení hlavních stavebních prací předpokládáme ve druhé polovině roku 2024,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic na svém webu.

Nová křižovatka by měla vyřešit komplikovaný výjezd řidičů ze Zašové na silnici I/35, stejně jako výjezd motoristů odbočujících do obce.

Chybí zde odbočovací pruhy, navíc křižovatku protíná železniční trať z Valašského Meziříčí do Rožnova. Hlavně ve špičkách zde vznikají kolizní situace ohrožující účastníky silničního provozu. Stávající stav již neodpovídá dnešním dopravně-bezpečnostním standardům,“ pokračovalo ŘSD.

Nová křižovatka bude řízená světelnou signalizací. Přibydou odbočovací pruhy, nové chodníky a železniční trať bude odsunuta dále od silnice I/35. V rámci stavby bude také rekonstruována železniční zastávka Zašová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x