Na Zlín Film Festivalu byly k vidění i dva snímky podpořené Zlínským krajem

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍN - Na jubilejním 60. ročníku Zlín Film Festivalu měly premiéru dva snímky, jejichž vznik finančně podpořil Zlínský kraj. Šlo o novou filmovou pohádku Největší dar a film z hokejového prostředí Smečka, na které kraj přispěl částkou 2,93 milionu korun, serveru Zlin.cz to sdělila Adéla Čuříková z tiskovéhoo oddělení krajského úřadu.

„Filmový průmysl má v našem kraji dlouholetou tradici, což je dobře, protože filmaři mohou pomoci zviditelnit zdejší kulturu, památky, přírodu. I proto Zlínský kraj vznik audiovizuální tvorby na území kraje podporuje,“ sdělil krajský radní Miroslav Kašný, zodpovědný za oblast kultury, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Pohádka Největší dar, která mezinárodní festival filmů pro děti a mládež zahajovala, vznikla z velké části na Valašsku. Novinka s Bolkem Polívkou, Sabinou Rojkovou, Jiřím Dvořákem, Annou Polívkovou či Pavlem Novotným bude mít v běžné kinodistribuci premiéru na jaře 2021. Vznik pohádky podpořil Zlínský kraj dotací ve výši 0,93 milionu korun.

Na festivalu měl premiéru také film Smečka z prostředí mládežnického hokeje, který se natáčel ve zlínských exteriérech a ve zdejší hokejové hale. Kromě Zlína filmaři navštívili i nedaleké Vizovice. Snímek podpořil Zlínský kraj ze svého dotačního Programu na podporu audiovizuální tvorby částkou 2 miliony korun. Film Smečka získal na 60. Zlín Film Festivalu Zvláštní uznání poroty za herecký výkon. Představitelům hokejového týmu Vlci cenu na závěrečném galavečeru předal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Diváci budou mít možnost oceněný snímek vidět v kinech na podzim letošního roku.

V loňském roce byly na Zlín Film Festivalu uvedeny také dva snímky, které vznikly s finanční podporou Zlínského kraje. Šlo o seriál s názvem Kriminálka 5. C, který byl později uveden do televize, a snímek TvMiniUni: Zloděj otázek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x