Na zlínský zámek se po dvou letech opět vrátí festival chytrých hraček

​​​​​​​Foto: Milan Mikšík
ZLÍN – Chytré hry a hračky, které baví a zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení, budou opět k vidění a hlavně vyzkoušení na zlínském zámku. V pořadí 6. ročník putovního Festivalu IQ Play se zde bude konat od 7. do 31. března.

Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat už pošesté. Letošní ročník se na zlínský zámek vrací po dvou letech, protože v loňském roce jeho konání neumožnila pandemie koronaviru. Tzv. chytré hry a hračky hračky, které se na festivalu představují, podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku.

Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání a rozvoje logického myšlení, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Těší mne, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. I letos chystáme také hodně novinek, po kterých v průběhu roku pátráme,“ uvedla organizátorka akce Věra Stojarová.

Sály zlínského zámku se promění v různé herní zóny. Největší část budou tvořit deskové a společenské hry velkých českých i zahraničních výrobců. Zajímavostí budou zvětšeniny deskových her, optické klamy, chytré hry pro úplně nejmenší děti a také robotické hračky.

Těší mne, že děti i jejich rodiče na těchto akcích zapomenou na své mobilní telefony a trpělivě chytré hračky zkoumají. Na hravém festivalu mohou zůstat celé hodiny. Dopolední časy u nás mohou trávit děti ze škol a školek a v rámci bezpečnosti se díky rezervačnímu systému nepotkají s jinými školními skupinami,“ pokračovala Stojarová.

Návštěvníci na akci objeví velké množství deskových her od mnoha výrobců a také dřevěné, plastové i kovové hlavolamy, mezi nimiž nebude chybět Ježek v kleci, Rubikova kostka nebo tradiční čínské Tangramy.

Dalším místem k zastavení budou stavebnice. Chystají se tradiční i méně známé, ale také zajímavé designové kousky, které se v kamenných obchodech běžně neprodávají. Zajímavostí budou například kuličkodráhy, designové stavebnice, skleněné mozaiky, pocitový chodníček nebo netradiční dřevěné skládačky.

V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Je skvělé, že děti spolu na této akci zažívají interakci, komunikaci s kamarády a zážitky při objevování nových zajímavých vzdělávacích her. Spoustu návštěvníků se například hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Logické myšlení se dá také vypěstovat. Problém dnešní doby je v tom, že se děti nedokážou soustředit na řešení matematického příkladu. Může za to hektická doba počítačová. Když dítě něco nebaví, okamžitě klikne na něco jiného a neřeší to, co by ho stálo větší úsilí,“ doplnila Věra Stojarová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x