Nákladní vůz narazil do rodinného domu. Řidič skončil ve vážném stavu v nemocnici

Foto: zlin.cz
BŘEZNICE – K vážné dopravní nehodě došlo ve středu po poledni v Březnici na Zlínsku. Řidič nákladního vozidla narazil do rodinného domu, kde zůstal s vozidlem zaklíněn. Řidiče museli ze zdemolované kabiny vyprošťovat hasiči, kteří jej ve vážném stavu předali do péče zdravotníků.

Devětašedesátiletý řidič nákladního vozidla značky Liaz jel z kopce v obci Březnice a z dosud nezjištěných příčin narazil do rodinného domu, kde zůstal s vozidlem zaklíněn.

Řidiče museli z vozidla vyprostit hasiči. „Ti po příjezdu na místo nehody zjistili, že zraněný řidič je v naprosto zdemolované kabině zaklíněn. Ihned zahájili vyprošťovací práce. K záchraně muže použili hydraulické vyprošťovací zařízení včetně velkých a těžkých rozpínacích válců,“ uvedla tisková mluvčí Hasičské záchranné služby Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Zraněného muže poté předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. „Řidič kamionu byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče převezen ve vážném stavu na vysokoprahový urgentní příjem do Baťovy nemocnice ve Zlíně,“ uvedli záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje na svém Facebooku.

V rodinném domě se v době nehody naštěstí nikdo nenacházel. Došlo zde však k poškození plynové přípojky, pověřený pracovník přípojku plynu odpojil, aby nedocházelo k úniku plynu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Předběžná škoda na budově byla vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Škodu na vozidle dopravní policisté odhadují na tři sta tisíc korun.

Veškeré okolnosti a následky nehody nyní prověřují dopravní policisté.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x