Navýšení kapacity školky pomůže vyřešit přístavba

Vizualizace přístavby MŠ Val. Klobouky (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
VALAŠSKÉ KLLOBOUKY - Kapacita valašskokloboucké mateřské školy by se měla výhledově zvýšit o tři třídy. Školka už několikátým rokem zaznamenává převis přihlášek od rodičů nad nabízenou volnou kapacitou, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Rada města proto rozhodla, že nechá vypracovat projektovou dokumentaci na přístavbu nad současnou kuchyní. Jako podklad jí bude sloužit architektonická studie, kterou dříve zhotovil architekt Petr Zámečník.

„Vzhledem k tomu, že počet žadatelů o umístění dítěte v mateřské škole je již několik let vyšší než dostupná kapacita, shodli jsme se, že město naváže na dostupnou studii a nechá připravit potřebné povolení k rozšíření školky. Mám radost, že byl tento krok podpořen všemi radními,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Navýšením kapacity jsme se zabývali v roce 2017, kdy se předpokládalo, že bude povinnost přijmout do mateřských škol i dvouleté děti. Protože ale tehdejší návrh zákona nebyl schválený a podmínky dotace byly pro město nevyhovující, nakonec se od tohoto investičního záměru upustilo,“ dodala.

Přístavba nad kuchyní mateřské školy by zvýšila kapacitu z dnešních 150 na 206 míst. Jen v posledních dvou letech školka vždy evidovala na sedm desítek přihlášek, přičemž v roce 2019 nebylo umístěno 11 dětí a o rok později 18 dětí. Pro příští školní rok je poptávka ještě vyšší.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x