Neděle na silnicích Zlínského kraje: auta končila na střechách a v příkopech

Nehoda u Fryštáku. Foto: DN Fryšták – Žabárna
ZLÍNSKÝ KRAJ – Zima se o tomto víkendu přihlásila v plné síle. Sníh, mráz, kluzké vozovky… a bohužel také auta v příkopech. V průběhu neděle zasahovali hasiči hned u tří nehod osobních automobilů.

První nedělní havárie se stala po šesté hodině ranní u Fryštáku na Zlínsku, kde skončilo osobní auto na střeše. Mladá řidička si stěžovala na bolesti, proto velitel hasičů přivolal zdravotnickou záchrannou službu.

Záchranářská posádka ze Zlína ženu zajistila v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté převezla k dalšímu vyšetření a ošetření na úrazovou ambulanci Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně,“ informovali krajští záchranáři na svém webu.

Hasiči následně vytáhli vůz z příkopu zpět na cestu a otočili jej na kola. Poté auto odstavili mimo silnici, aby nebránilo v provozu.

Ke druhé nedělní havárii osobního auta došlo před sedmou hodinou ranní v obci Hošťálková na Vsetínsku, kde vůz sjel do příkopu a zastavil se až v plotě.

Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči pomohli s vytažením vozu na cestu. Poté odjeli zpět na základnu,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Třetí nedělní havárie se stala po sedmé hodině ranní u Hluku na Uherskohradišťsku. Řidička i tam skončila se svým autem mimo silnici a zastavila se až v křovinách na střeše. Ženu si do péče vzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Na místo vyjížděli záchranáři z Uherského Hradiště a po nezbytném přednemocničním zajištění převezli pacientku do nemocnice v Uherském Hradišti,“ upřesnili záchranáři.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->