Nejdřív ženě vyhrožoval, potom ji bodl nožem

Ilustrační foto
ZLÍN – Muži, který pod vlivem alkoholu pobodal svoji ženu, hrozí tři roky odnětí svobody. Napadení předcházely dlouhodobé manželské problémy.

Případ, který se odehrál začátkem ledna, ještě stále nemá definitivní dohru. Šestatřicetiletému agresorovi před několika dny sdělili kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování.

Muž ze Zlína v lednu vulgárně napadl svoji manželku. V ruce při tom držel kuchyňský nůž a své partnerce vyhrožoval, že ji pobodá. O několik chvil později své výhružky opravdu uskutečnil. Vykřikoval při tom, že se své ženy zbaví.

Napadení předcházela řada manželských problémů a neshod umocněných mužovým nadměrným požíváním alkoholu. Vše vyvrcholilo právě krvavým incidentem, v době, kdy byl útočník opět opilý. Žena po bodnutí odjela do nemocnice a muž se vytratil do restaurace v Otrokovicích. Tam ho také po několika hodinách zadrželi policisté a převezli jej do protialkoholní léčebny k vystřízlivění.

Kriminalisté v rámci prověřování případu zjistili veškeré podrobnosti, které napadení předcházely a které s ním souvisí. Při výslechu muž popsal, k čemu došlo a svého zkratovitého jednání litoval. V případě odsouzení hrozí agresorovi, který doposud nebyl trestně stíhaný, odnětí svobody až na tři roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x