Nejlepší starostku mají v Nezdenicích na Uherskohradišťsku

Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Nejlepší starostkou ve Zlínském kraji se mohou pyšnit obyvatelé obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Libuši Bídovou zvolili zástupci Svazu měst a obcí České republiky, který jednou za čtyři roky hodnotí výsledky představitelů samosprávy.

Nejlepší starostkou volebního období 2018 – 2022 ve Zlínském kraji je Libuše Bídová z Nezdenic. Ocenění převzala v polovině června v pražském paláci Žofín, v úterý jí k úspěchu v sídle krajského úřadu ve Zlíně osobně pogratulovali také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a jeho náměstek Lubomír Traub.

Ocenění mě potěšilo. Není jen moje, ale patří celé obci a lidem, kteří se na jejím rozvoji podílí. Je to za práci zastupitelstva, sboru pro občanské záležitosti, kulturní komise a všech spolků. Jeden bez druhého nejsme v samosprávě nic, takže mám radost za všechny,“ říká starostka Nezdenic, obce na Uherskohradišťsku, kde žije na sedm set obyvatel.

Soutěž pořádá Svaz měst a obcí České republiky od roku 2014, přičemž v ní každé čtyři roky – vždy před koncem příslušného volebního období – hodnotí úspěšné výsledky starostek a starostů obcí, městysů, měst, městských částí a městských obvodů i primátorek a primátorů statutárních měst.

I když jsou Nezdenice spíše menší obcí, mohou zde být v poslední době hrdí na celou řadu projektů, které se podařilo zrealizovat.

Vybudovali jsme například sběrný dvůr, loni dokončili výstavbu kulturního areálu, dostavujeme multifunkční hřiště, zrekonstruovali jsme mateřskou a základní školu, pracujeme na kulturním zařízení, provozujeme koupaliště, do obecního majetku jsme loni přikoupili hospodu. Jsem hrdá na to, co se nám povedlo,“ dodává Libuše Bídová, která je ve funkci třetí volební období a v podzimních komunálních volbách by chtěla znovu kandidovat.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x