Nejlepší zahraniční absolvent v ČR je ze zlínské univerzity

Foto: UTB
ZLÍN - Emmanuel Selase Asamoah, absolvent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB), je nejlepším zahraničním absolventem v České republice. První cenu mu udělil Dům zahraniční spolupráce, který tuto prestižní soutěž každoročně vyhlašuje, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí UTB Petra Svěráková.

Dům zahraniční spolupráce se zabývá mezinárodní spoluprací ve vzdělávání a podporuje zapojení jednotlivců i institucí do mezinárodních aktivit.

Emmanuel Selase Asamoah pochází z Ghany a na Fakultě managementu a ekonomiky UTB absolvoval doktorský studijní program. Ocenění si velmi váží. Dospívání v jeho domovské zemi totiž nebylo vůbec jednoduché.

„Když mi bylo dvanáct, moje maminka mi zemřela a otec se o mě a sourozence přestal starat. Studium tak pro mě bylo velmi náročné a musel jsem si přivydělávat doučováním, abych zaplatil školné na střední a vysoké škole,“ řekl Emmanuel. Poté, co v roce 2006 získal titul z psychologie a sociologie na University of Ghana, rozhodl se odjet do zahraničí, aby ve studiu pokračoval a rozšířil si obzory. „Mým snem bylo stát se vysokoškolským učitelem s cílem pomáhat a motivovat ke studiu mladé lidi, třeba s podobným osudem, jako já,“ dodal.

V současné době působí na University of Professional Studies v Accře jako nejmladší vedoucí Katedry podnikového řízení. Působil také jako konzultant v OSN v oblasti investičních příležitostí v Ghaně a je mentorem a právním zástupcem znevýhodněných dětí a žen právě v jeho rodné zemi.

„Emmanuel vyhrál z několika desítek nominovaných zahraničních absolventů z vysokých škol po celé České republice,“ uvedla prorektorka pro internacionalizaci UTB Michaela Blahová. „Jeho úspěchu si velice vážíme. Globálně vzdělaný absolvent, který je konkurenceschopný na světové úrovni a který šíří dobré jméno naší univerzity v zahraničí, je pro nás nejlepší reklamou. Máme velkou radost, že se na zlínskou univerzitu hlásí talentovaní a cílevědomí studenti, kteří se dokáží uplatnit v zahraničí,“ dodala Michaela Blahová.

První cena v prestižní soutěži Domu mezinárodní spolupráce je pro naši univerzitu velkým oceněním aktivit, které realizujeme na mezinárodní úrovni, ať už v oblasti vzdělávání či vědy a výzkumu. Zároveň je však i závazkem do budoucna poskytovat nadále vysokou úroveň vzdělání pro uchazeče z celého světa,“ dodal rektor UTB Vladimír Sedlařík.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x