Nezodpovědný otec se notně posílil alkoholem, i když měl hlídat malou dceru

Ilustrační foto
ZLÍN – Se značně podnapilými spoluobčany měli co dočinění strážníci zlínské městské policie v sobotu 19. března. Nejdříve řešili konflikt s opilým mužem, který měl v tu dobu na starosti svou malou dceru, a následně večer natrefili na skupinku mladistvých popíjejících alkohol, v jejichž řadách byly dvě patnáctileté dívky.

Několik minut po půl osmé v sobotu 19. března přijalo Stálé operační centrum zlínské policie oznámení od volajícího, který uvedl, že měl konflikt s druhým mužem. Ten měl nadávat svému malému dítěti, které před ním utíkalo. Na místo proto okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O tři minuty později se strážníci zkontaktovali s oznamovatelem, který uvedl, že společně se svojí přítelkyní navštívili podnik rychlého občerstvení. Přitom si nemohli nevšimnout, že u vedlejšího stolu sedí malá dívka se svým otcem, který neustále pomlouval její matku.

V jeden okamžik pak dívka vyběhla ven a utíkala směrem k frekventované silnici. V tom okamžiku za ní vyběhla přítelkyně oznamovatele, otec dívky a nakonec také volající,“ popsal případ zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Otec dívenky uvedl, že s dcerou vyrazil na výlet, který hodlali zakončit právě menším občerstvením. Podle něj se nic nestalo a vůbec nechápe, co se zde vlastně řeší.

A upřímně řečeno, ani nebylo divu. Analyzátor alkoholu v dechu se totiž zastavil na hodnotě 2,9 promile, což zjevně neodpovídalo tvrzení o dvou pivech během odpoledního výšlapu,“ upřesnil Janík.

Rozrušené dívence pak strážníci věnovali plyšového medvídka a po zklidnění situace ji i s poněkud nezodpovědným tatínkem převezli k babičce.

Sobotní večer patří k době, kdy velké množství lidí vyráží za zábavou a o mládeži to platí dvojnásob. Proto nepřekvapí, že někteří hledají zábavu v městských parcích, které jsou však ze strany městské policie často kontrolovány.

Kolem jedenácté hodiny spatřila pěší hlídka Městské policie Zlín skupinu osob poslouchající hudbu z přenosného reproduktoru. Záhy bylo zjištěno, že se mezi nimi nachází dvojice dívek ve věku pouhých 15 let, u nichž orientační vyšetření prokázalo 0,2 a 1,4 promile alkoholu v dechu. Jak se přitom strážníci od jedné z nich dozvěděli, alkohol měla prý pít hlavně včera,“ pokračoval Pavel Janík.

Obě mladé slečny, které se mají vzhledem k věku držet od alkoholických nápojů prozatím na hony daleko, předali strážníci jejich zákonným zástupcům. V obou popsaných případech bude ze strany městské policie vyrozuměn orgán sociálně-právní ochrany dětí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x