Nová dopravní karta Zlínského kraje ponese název IDoZKa

Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ - IDoZKa, tak zní název nové čipové karty, kterou budou od příštího roku používat cestující veřejnou dopravou v rámci Integrované dopravy Zlínského kraje. Její název vzešel ze soutěže, kterou vyhlásil kraj ve spolupráci s Koordinátorem veřejné dopravy Zlínského kraje, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Do soutěže se mohla zapojit široká veřejnost. Autorem vítězného návrhu je Michael Vykoukal, jenž si na krajském úřadě převzal z rukou náměstka hejtmana pro dopravu Pavla Botka první cenu v podobě čtvrtletního celosíťového kuponu pro cestování po kraji zdarma.

Lidé mohli své návrhy na název nové karty posílat od 17. července do 12. srpna. Celkově dorazilo 88 návrhů.

„Název IDoZKa jsme ze všech doručených návrhů vybrali proto, že je krátký, dobře vyslovitelný i zapamatovatelný a především obsahuje zkratku Integrované dopravy Zlínského kraje, tedy ID ZK, a to i v psané podobě,“ vysvětlil náměstek Pavel Botek. Na dalších dvou místech v pořadí se umístily názvy, které se od toho vítězného lišily jen v drobných detailech: IdoZka (2. místo) a Idozka (3. místo). Do užšího finálového výběru se dále dostaly názvy ZIDka, Zetka, Dopka a Dozka.

Autor vítězného návrhu Michael Vykoukal má 17 let a pochází ze Záhlinic. Do soutěže se nepřihlásil náhodou, oblast veřejné dopravy je mu blízká. Studuje totiž obor Železničář na Střední odborné škole v Novém Městě na Moravě, po jehož absolvování bude moci na dráze pracovat jako průvodčí nebo vlakvedoucí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x