Nové Hurdisky se v Otrokovicích začnou stavět nejspíš v létě

Vizualizace: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Už letos v létě by měla v Otrokovicích začít výstavba 42 nových bytů určených pro nájemní bydlení. Dlouho očekávaný projekt Nových Hurdisek podle architektonického návrhu Michala Hladila vyjde přibližně na 125 milionů korun.

Stavba zahrnuje novostavbu tří bloků bytového domu. Každý z dvoupodlažních objektů nabídne 14 bytových jednotek o dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk. Ke každé pak bude náležet buď terasa, nebo balkon.

Budoucí obyvatelé domu budou mít k dispozici i sklepní kóje v přízemí. Kromě moderního bydlení přinese stavba do lokality i nové dětské hřiště, chodníky, komunikace a veřejné osvětlení,“ přiblížila mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.

Nové Hurdisky jsou projektem, který připravujeme již několik let. V počátku jsme byli postavení před nelehkou volbu, jak s celým územím naložit. Rozhodli jsme se pro bourání původních objektů a stavbu nového, moderního bydlení, které pomůže nejen zatraktivnit celou lokalitu, ale především nabídne mnohem lepší podmínky pro život obyvatel,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

Následovalo jednání s původními nájemci, bourání starých objektů, projektování a vyřizování administrativních záležitostí. „Kromě všech potřebných povolení pro stavbu jsme řešili dotační možnosti a další zdroje financování nutné pro realizaci,“ pokračovala Večerková.

Žádost o dotaci a úvěr ze Státního fondu podpory investic podalo město v červnu 2023 a následně mu byla přislíbena dotace ve výši 31 milionů korun a také úvěr na dobu 20 let s úrokovou sazbou 3 % p. a.

Náklady na stavbu se pohybují ve výši 125 mil. korun. V tuto chvíli jsme po proběhlém výběrovém řízení, těsně před podpisem smlouvy se zhotovitelem,“ dodala starostka. Celá investice je pak v rozpočtu rozdělena do tří let.

Vše se povedlo a nyní stojíme na prahu nové etapy, kterou jak pevně věřím, také dovedeme do úspěšného konce. Těším se, až se Nové Hurdisky stanou domovem našich občanů,“ dodala Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x