Obsluha kasina si nechávala část výher pro sebe. Přišla si na více než půl milionu

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Ze spáchání trestného činu zpronevěra byla obviněna osmatřicetiletá žena ze Zlínska, která si jako zaměstnankyně provozovny s hracími automaty nechávala část výher pro vlastní potřebu. Za pět měsíců si přišla na více než půl milionu korun.

Ke zpronevěře finančních prostředků došlo v období od září loňského roku do ledna roku letošního. Na pravděpodobné nesrovnalosti v účetnictví přišel provozní ředitel firmy s hracími automaty, který podal trestní oznámení na svou zaměstnankyni pracující v pobočce ve Zlíně.

Kriminalisté v rámci prověřování případu zjistili, že žena vybrala z pokladny v uvedeném období v celkem osmadvaceti případech více peněz, než ve skutečnosti jako obsluha kasina vyplatila výhercům,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle mluvčí žena ve stejném období uložila na účet své dcery v několika vkladech celkem 221 tisíc korun. Za pět měsíců společnosti způsobila celkovou škodu ve výši téměř 570 tisíc korun.

Žena se k obohacování přiznala, svoje jednání odůvodnila tíživou finanční situací s tím, že zbytek zpronevěřených peněz utratila za jídlo a další běžné potřeby domácnosti,“ dodala Kozumplíková.

V případě odsouzení hrozí ženě, která má v rejstříku trestů již tři záznamy, až pětiletý trest odnětí svobody.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x