Opilý řidič skončil v příkopu

Ilustrační foto
ZLÍNSKO: V policejní cele se po sobotní dopravní nehodě ocitl řidič, který se v podroušeném stavu pokusil přeparkovat svůj automobil. Úkon byl však nad jeho síly a po nárazu do zábradlí se s vozidlem několikrát převrátil přes střechu a skončil mimo vozovku. Z havárie vyvázl bez zranění, škodu policisté vyčíslili na šedesát tisíc korun.

Čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který bydlí na ubytovně v obci u Zlína, začal v sobotu ráno popíjet pivo i tvrdý alkohol. Po nějaké době ho napadlo, že přeparkuje svoje vozidlo. „Podle svědků, kteří jeho počínání za volantem sledovali z balkonů, jezdil zmateně po parkovišti asi patnáct minut, než se převrátil do příkopu. Pozorovatelé vytáhli řidiče z vozidla a zjistili, že zraněný není. Koordinátor ubytovny následně zavolal policii,“ uvedla k případu tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,76 promile alkoholu. Policisté ho zadrželi a převezli do policejní cely. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x