Oplocená díra na meziříčském koupališti bude už brzy minulostí

Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Skluzavka, tobogán, sedátka s perličkou a další vodní atrakce. To všechno nabídne nový bazén, který se v areálu valašskomeziříčského letního koupaliště začne stavět ještě letos v září. Návštěvníci by si v něm měli poprvé zaplavat příští léto.

Každoročně navštíví valašskomeziříčské městské koupaliště na 30 tisíc lidí. Kapacita stávajících bazénů však zejména v horkých letních dnech nedokáže pokrýt velký zájem návštěvníků. „V areálu máme v tuto chvíli oplocenou díru, kde se dříve nacházel starý plavecký bazén. Tento prostor je nevyužívaný již od roku 2006. I když naši předchůdci na radnici zvažovali mimo jiné i jeho zavezení, my jsme se rozhodli využít toto místo pro vznik další vodní plochy s mnoha atrakcemi. Nový bazén by měl nabídnout adekvátní vyžití nejen pro mládež, ale také pro starší generaci,“ nastínil problematiku starosta Robert Stržínek.

Radnice proto prostřednictvím své společnosti ST Servis, která zajišťuje správu městských sportovišť, vyhlásila výběrové řízení na dodavatele této stavby. „Původně projektované náklady přes 61 milionů korun se nám podařilo soutěží snížit na 57,5 milionu. Takový výsledek nás opravdu těší, a to zejména s ohledem na enormní růst cen ve stavebnictví. V posledních měsících totiž stoupla o desítky procent cena některých stavebních materiálů, mimo jiné nerezových prvků,“ řekl starosta.

Stavba nového bazénu začne hned po skončení aktuální letní sezony v září. „Dokončen by měl být v příštím roce tak, aby si jej návštěvníci už o prázdninách mohli užít naplno,“ vysvětlila jednatelka společnosti ST Servis Miroslava Wrzecká. Díru po starém bazénu nově vyplní nerezová bazénová vana s hloubkou 1,2 metru a plochou 800 metrů čtverečních. „Bazén nabídne lidem také 16metrovou skluzavku, 75metrový tobogán, vodní atrakce a starší návštěvníci jistě ocení lehátka a sedátka s perličkou. Díky tepelné přípojce se nový bazén dočká také ohřevu vody, což přispěje k prodloužení letní koupací sezony,“ pokračoval starosta Stržínek a dodal, že vedle této investice chystá ST Servis ještě rekonstrukci hlavního vstupu na koupaliště.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x