Opravy silnice I/49 nekončí. Stavební práce uzavřou dálniční sjezd, doprava v Malenovicích zhoustne

Foto: zdopravy.cz
ZLÍN - Dopravní komplikace v souvislosti s rekonstrukcí hlavní silnice I/49 ve Zlíně k nelibosti řidičů ještě neskončily. Práce silničářů budou od pondělí 21. srpna pokračovat dalším úsekem silnice v Kvítkovicích ve směru do Zlína.

Půjde o část komunikace od sjezdové rampy z dálnice D55 za nákupní centrum Centro Zlín. Oprava se bude týkat i sjezdových ramp z dálnice D55 v EXITU 32, které budou uzavřené. To znamená, že z dálnice D55 bude možný sjezd v EXITU 30 v Otrokovicích nebo EXITU 34 v Napajedlích. Na silnici I/49 ve směru do Zlína bude v opravovaném úseku provoz zredukován do jednoho jízdního pruhu,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic na svém webu.

Zahajovací etapa potrvá do neděle 3. září a bude se týkat trasy od dálničního mostu po křižovatku u společnosti Makro. „Tato křižovatka bude o víkendu 26. – 27. srpna zcela uzavřena. Náhradním termínem uzavírky, který by nastal kvůli nepříznivému počasí, je následující víkend 2. – 3. září,“ uvedlo město Zlín.

Od pondělí 4. do pátku 8. září se stavební práce a dopravní omezení na silnici I/49 přeruší. „Důvodem je zahájení nového školního roku, kdy je v místě ve srovnání s letním provozem zvýšená intenzita dopravy. V tomto případě silničáři vyhověli požadavku Statutárního města Zlína,“ informovala zlínská radnice.

Dálniční sjezd na exitu 32 bude po celou dobu stavebních prací uzavřen a doprava povede po objízdné trase. S ohledem na současná omezení pro nákladní vozidla při průjezdu Otrokovicemi se objízdná trasa rozdělí pro vozy nad 7,5 tuny a pro ostatní vozidla. „Objížďka pro vozy nad 7,5 t povede po místních komunikacích a silnicích III/36746 a I/49. Pro ostatní vozidla je určena trasa po silnicích I/55 a I/49,“ upřesnila zlínská radnice.

Stavební práce výrazně ovlivní také provoz MHD. „Opět bohužel můžeme očekávat vytváření kolon vozidel před částečnými uzavírkami v opravovaných úsecích a zpožďování spojů MHD. Největší dopady se pravděpodobně projeví na trolejbusových linkách č. 2, 6, 10, na autobusové lince č. 70, případně i na malenovické autobusové lince č. 51,“ upozornil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

Zastávka Malenovice, obchodní zóna ve směru do Zlína bude v termínu od 26. do 27. srpna dočasně uzavřena. V termínu od soboty 9. do středy 13. září pak bude stejná zastávka zcela zrušena. V termínech od úterý 19. do neděle 24. září bude zastávka a točna MHD Malenovice, Centro dočasně zrušena. Trolejbusy a autobusy budou tímto místem projíždět přes areál OC Centro.

Od pondělí 25. září už by měl být provoz na silnici I/49 v oblasti Malenovic bez omezení. „Uvedené termíny jsou předběžným návrhem. Zejména z důvodu nepříznivého počasí se ještě mohou měnit,“ upozornil vedoucí dispečer Jan Tesař.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x