Otrokovice se připojí k Minutě ticha na počest prvního pacienta, který zemřel na covid-19

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
OTROKOVICE - V pondělí 22. března 2021 uplyne přesně jeden rok od úmrtí prvního pacienta na covid-19 v České republice. Občanská iniciativa Minuta ticha zveřejnila plánovanou pietu za oběti koronaviru, připojí se k ní také město Otrokovice, serveru Zlin.cz to oznámila jeho mluvčí Romana Pastuszková.

K Minutě ticha se připojila také Česká biskupská konference a v pondělí v poledne se rozezní zvony tuzemských kostelů. Otrokovice vyvěsí na budovu radnice na hodinu černý prapor.

Iniciátoři piety nezadali přesný způsob, jak se mohou lidé či města veřejně zapojit. „Proto jsme se v Otrokovicích rozhodli, že na radnici na hodinu vyvěsíme černý prapor a podpoříme tuto pietní akci rovněž prostřednictvím sociálních sítí,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Za uplynulý rok vzrostl počet zemřelých s koronavirem na více než 24 tisíc. „Bohužel to není zanedbatelné číslo. Už je mezi námi málokdo, koho se situace přímo nedotkla nebo minimálně zná někoho, komu příbuzný s touto nemocí zemřel. Tímto gestem chceme vyjádřit soustrast rodinám pozůstalých a dát najevo, že situaci nelze podceňovat,“ řekla Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x