Otrokovické Štěrkoviště a skatepark ničí vandalové. Prostory už hlídají kamery

Ilustrační foto
OTROKOVICE – Nové pláže a dětské hřiště na otrokovickém Štěrkovišti a areál skateparku jsou už několik dní pod dohledem policejních kamer. Město se tak snaží předejít vandalství, které je v těchto prostorách stále častější.

Poškozený povrch skateparku, zničené herní prvky na dětském hřišti a škody, na které kvůli vandalství nejde ani přes běžící záruční lhůtu uplatnit reklamaci. Zejména tyto důvody vedly představitele města ke schválení nových kamer, díky kterým budou moci městští strážníci pružně reagovat na dění ve zmíněných lokalitách.

Dětská hřiště a městská sportoviště necháváme volně přístupná veřejnosti, aby sloužily co nejširšímu okruhu lidí. Proto nás vždy mrzí, když se najdou takoví, kteří si kladou za cíl ničit vše, co jim přijde pod ruce. Nechceme mít uzavřené zpoplatněné areály, nad kterými by v době otevření dohlížel správce. Na druhou stranu musíme chránit městský majetek. Proto jsme se rozhodli rozšířit městský kamerový dohlížecí systém. Věříme, že možné výtržníky to odradí a pokud k nežádoucímu chování dojde, budeme moci pachatele odhalit a potrestat,“ vysvětlila starostka Otrokovic Hana Večerková.

Zřízení nových kamerových bodů vyjde otrokovickou radnici na 706 tisíc korun. Před samotnou instalací kamer byla vybrána ve spolupráci s městskou policií nejvhodnější místa a následně proběhly kamerové zkoušky. „Při umístění nových kamerových bodů jsme kladli důraz na šíři záběru tak, aby strážník ze služebny mohl monitorovat maximální prostor a dobře rozeznat, co se zde děje. Kamery mají záznam, ze kterého můžeme čerpat, a možnost přiblížení pro lepší identifikaci potenciálního pachatele,“ uzavřel ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x