Otrokovické Štěrkoviště čeká modernizace

Štěrkoviště. Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE - Zachovat zeleň a přírodní ráz Štěrkoviště, ale zároveň tuto oblast zmodernizovat a zajistit tak vyšší komfort pro její návštěvníky. To by mělo být výsledkem kompletní revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště. O nové podobě oblasti rozhodli otrokovičtí radní na svém posledním jednání, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Pastuszková.

Revitalizace Štěrkoviště bude vzhledem k finančním prostředkům postupná a je rozdělena na tři oblasti. „Přístupové chodníky a parkoviště, dále opevnění východního břehu vodní plochy včetně vybudování mlatové stezky pro pěší (tím bude obnovena možnost volného pohybu kolem celé vodní plochy Štěrkoviště) a rekonstrukce stávající rekreační části,“ upřesnila Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Samotná rekreační část je dále také rozdělena do tří etap, kdy první etapou jsou objekty nevyžadující dlouhou legislativní přípravu a je možné přistoupit k realizaci ještě v letošním roce. „První vlaštovkou potěšíme naše děti, a to vybudováním nového dětského hřiště s velmi zajímavými a neotřelými herními prvky včetně bezpečných dopadových ploch. Nového hřiště se dočkají ještě před zahájením letní sezony. Ještě letos chceme zkvalitnit přímý přístup do vody jak plážemi, tak i obnovením stávajících  betonových vlnolamů formou dřevěných mol a odpočinkových teras včetně úpravy písčité pláže pro nejmenší a samostatných kruhových mol plovoucích na hladině,” uvedla starostka Hana Večerková.

Druhá etapa se zabývá projektovou přípravou nových objektů zázemí rekreační oblasti, a to zejména nové hlavní budovy se zázemím pro správce oblasti a restaurací s vyhlídkou v místě již skoro zapomenutého příměstského tábora. Dále bude projekt zahrnovat nové vstupy do areálu, bufety a především nové sociální zázemí pro rekreanty. Modernizací projde stávající sportovní vybavení – hřiště pro plážový volejbal, streetball a ping pong, a nově vznikne i plocha pro street workout. Nové, moderní a účelné objekty zázemí plně nahradí dožilé stávající stavby v řešené oblasti s respektováním a využitím stávajících inženýrských sítí, což výrazně sníží náklady na jejich vybudování. 

Třetí etapa pak ukazuje výhledové možnosti využití a případné doplnění rekreační části, vzniknout by zde mohla např. rekonstrukce vodního světa, terasa nad vodou apod.

Během rekonstrukce dojde ke zlepšení rekreačních ploch, ploch pro sport a také ke zvýšení komfortu při užívání vodní plochy. „Cílem kompletní rekonstrukce oblasti není zatraktivnění Štěrkoviště z důvodu rozvoje cestovního ruchu, ale za zásadní považuji poskytnout modernizovaný rekreační prostor pro obyvatele města,“ upřesnila starostka.

Celková revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště je naplánována na pět let. „K tomuto účelu chceme vyčleňovat v každém roce pět až deset milionů korun z rozpočtu města. Rovněž se budeme ucházet o dotační tituly, přestože na rekonstrukce tohoto typu jsou v současné době udělovány nízké částky,“ uzavřela starostka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x