Otrokovické Štěrkoviště je otevřeno

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Poslední červnový den bylo na otrokovickém Štěrkovišti pořádně živo. Konalo se zde totiž ukončení školního roku, přivítání prázdnin a hlavně slavnostní otevření nového dětského hřiště, mol a pláží.

Přestřižení pásky a symbolického otevření nově revitalizované části Štěrkoviště se ujala starostka města Hana Večerková spolu se zástupci firem, které jsou podepsané pod rekonstrukcí dětského hřiště, mol a pláží. Přizváni byli také projektanti, městští zastupitelé, pracovníci odboru rozvoje města a další hosté.

Poslední předprázdninový den ale na Štěrkovišti patřil dětem. „Celou akci jsme pojali jako ukončení školního roku a zahájení prázdnin, jako takový malý dárek dětem. Připravili jsme pro ně cukrovou vatu, limonády, klauna Brdíka a vystoupení gymnastického aerobiku,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

V rekreační oblasti se dále počítá s vybudováním nových objektů zázemí v čele s novou halou hlavní budovy a restaurací s vyhlídkou. Vybudovat by se měly také nové vstupy do areálu, bufety a především nové sociální zázemí pro rekreanty. Modernizací projde také stávající sportovní vybavení – hřiště pro plážový volejbal, streetball a stolní tenis, a nově i plocha pro street workout. „Celková revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště je naplánována na pět let. Po jejím ukončení dojde ke zlepšení rekreačních ploch, podmínek pro sport a také ke zvýšení komfortu při užívání vodní plochy Štěrkoviště,“ uvedla závěrem starostka.

Od 1. července je na Štěrkovišti zahájen provoz dětských brouzdališť a tobogánu. Vstup do areálu bude návštěvníkům umožněn pouze po prokázání bezinfekčnosti, což může průchod do areálu zpomalit. „Proto příchozí prosíme, aby měli bezinfekčnost k prokázání nachystanou a předkládali ji bez vyzvání,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel městské organizace, která Rekreační oblast Štěrkoviště spravuje. V současné době je možné mít například certifikát o očkování stažený v mobilu, což je uživatelsky komfortní.

Ve dnech, kdy nebude příznivé počasí pro koupání a nebudou otevřena brouzdaliště a tobogán, je vstup do oblasti volný.

--> --> --> --> -->