Otrokovičtí Panteři můžou zachránit superligu doma. Zápasy se hrají dnes a zítra

Panteři můžou zachránit superligu. Foto: archiv Panthers Otrokovice
OTROKOVICE - Po dvou vítězstvích v Pardubicích pokračuje play-down dvěma zápasy v Otrokovicích, kde můžou otrokovičtí Panteři završit záchranu superligy. Dnešní, tedy sobotní duel se hraje v hale na Štěrkovišti od 18 hodin, nedělní začne v 16 hodin.

„Zveme všechny fanoušky na zápasy. Přijďte Pantery podpořit, vytvořit skvělou atmosféru a společně ukázat, že do superligy patříme!“ vyzvala všechny příznivce Zuzana Mikesková z klubu Panthers Otrokovice.

Papírové předpoklady mírně favorizovaly Pardubice, které vyhrály oba vzájemné zápasy v základní části, v play-down se ale zatím role obrátily. „V prvních dvou utkáních jsme si vytvořili v úvodních dvou třetinách výrazný náskok, který Pardubice v třetí části mohutně stahovaly. První zápas rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých zlikvidoval brankář Kohút všech šest střel a po trefě Vykopala jsme slavili vítězství 9:8. Druhý duel jsme pak zvládli 7:4,“ přiblížila Zuzana Mikesková.

Kohút chytá v sérii s úspěšností zákroků 79 %, pardubický brankář Haleš vykazuje o 7 % nižší, což je zatím určující faktor. Východočeši přitom spoléhají na svoji elitní lajnu, Šmíd posbíral 8 bodů (4+4), veterán Zozulák se podílel na 6 bodech (3+3).

Panteři rozdělili branky mezi více hráčů, v prvním zápase se jich zapsalo do střelecké listiny sedm, ve druhém šest. Svoje první branky v sezoně dali Martin a David Ležatkovi, kteří se vrátili do týmu po roční pauze na play-down.

Z hlediska disciplíny je na tom lépe soupeř, měl jen dva vyloučené hráče, zatímco Panteři čtyři. Jedinou přesilovku využily Pardubice.

Zdroj: Panthers Otrokovice

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x