Otrokovičtí zastupitelé odhlasovali podobu sochy Jana Antonína Bati

Foto: MěÚ Otrokovice
OTROKOVICE - Dopřát důstojné místo pro vzpomínku na Jana Antonína Baťu v Otrokovicích rozhodlo současné vedení města. Zastupitelé na svém posledním zasedání o podobě sochy prostřednictvím ankety hlasovali, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Pastuszková.

Nyní je již známo, jak bude socha, kterou plánuje město umístit do parku před hotel Společenský dům, vypadat.

Výtvarník Radim Hanke, který sochu realizuje, předložil vedení města dva návrhy ztvárnění postoje J. A. Bati. „Pana Hankeho jsme pozvali na zasedání zastupitelstva s žádostí o popis k jeho dvěma návrhům. Po jeho vystoupení dostali členové zastupitelstva možnost vyjádřit se svým hlasováním o tom, který návrh bude vybrán,“ uvedla Hana Večerková, starostka města. Zvolen byl totožný návrh, který preferoval sám sochař, vycházející z původní Baťovy fotografie.

Město Otrokovice se rozhodlo finanční prostředky na sochu J. A. Bati shromáždit z více zdrojů a na její vybudování vyhlásilo v září 2020 veřejnou sbírku.

„Občané a příznivci Jana Antonína Bati dostali možnost zapojit se do veřejné sbírky. Velké poděkování patří zejména společnosti Continental Barum, která nám zaslala 100 tisíc korun a Statutárnímu městu Zlín, které poslalo příznačně baťovskou částku 99 999 korun. Díky ale posílám úplně všem, kteří přispěli. Mnozí občané poslali takovou částku, kterou si mohou dovolit, ale věřím, že jim poskytne dobrý pocit, že i díky nim bude mít Jan Antonín Baťa v Otrokovicích sochu, kterou si zaslouží,“ konstatovala otrokovická starostka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x