Patnáctiletá dívka skončila kvůli silné opilosti v nemocnici, pykat za to bude třicetiletý muž ze Zlína

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Až roční vězení hrozí třicetiletému muži ze Zlína, který podal patnáctileté dívce alkohol. Slečna skončila s více než třemi promile alkoholu v těle v nemocnici, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti třicetiletému muži ze Zlína, který vloni pár dní před vánočními svátky umožnil patnáctileté dívce konzumaci většího množství alkoholu. Kvůli své podnapilosti musela být dívka hospitalizovaná v nemocnici.

Potkali se v parku v centru Zlína. Několik mladých lidí ve věku od patnácti do dvaceti let. Přidali se k nim i dva muži, kteří u sebe měli tvrdý alkohol. O ten se s mladými ochotně podělili. Jedna z přítomných dívek ovšem za nějakou dobu přestala komunikovat a reagovat na dotazy. Její kamarádi o ni měli strach, raději proto zavolali jejímu otci. Ten po svém příjezdu usoudil, že dceru odveze do nemocnice. Dívce kolovalo v organismu více než tři promile alkoholu.

„Muž, který alkohol dívce podal, nebyl dosud soudně trestán a svého jednání lituje. Podle svých slov netušil, kolik je dívce let. Hrozí mu až jeden rok vězení,“ doplnila Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x