Pionýrská louka v Kroměříži se změní na moderní sportoviště

Foto: Město Kroměříž
KROMĚŘÍŽ – Pionýrská louka v Kroměříži se už brzy změní k nepoznání. V prostoru, který se nachází v bezprostřední blízkosti Podzámecké zahrady, se vybuduje nové moderní sportoviště a nová budova zázemí.

Zrekonstruovaný prostor bude využívat nejen Střední škola hotelová a služeb Kroměříž a další školy, ale také sportovci a veřejnost.

Předpokládané celkové náklady první etapy obnovy dosáhnou 42 milionů korun. Hlavním investorem bude Zlínský kraj. Vycházíme ze studie na obnovu Pionýrské louky, kterou nechalo zpracovat město Kroměříž. To se také bude na celé akci finančně podílet. Do jaké míry, to určí další naše společná jednání,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.

V areálu Pionýrské louky kraj počítá s demolicí několika objektů a ploch, které už jsou v nevyhovujícím stavu. „Následně tu vybudujeme nové hřiště na hokejbal, multifunkční hřiště na volejbal a nohejbal, případně i badminton. Vyroste zde také nová budova zázemí, jejíž součástí bude i malé občerstvení a veřejné bezbariérové toalety. Provedou se i nezbytné úpravy inženýrských sítí a sadové úpravy,“ informovala radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová.

V průběhu letošního roku by měla být zpracována projektová dokumentace na sportoviště, samotné stavební práce jsou pak v plánu příští rok.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x