Poslední přípravy. Zlín vyhrál 3:1, Slovácko remízovalo 1:1

Foto: Fastav Zlín
ZLÍN/UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Už je to uděláno, už je to hotovo. Řeč je o přípravných utkáních týmů našeho regionu v zimním přípravném období, které se ovšem naprosto vymykalo léta zavedeným zvyklostem. Za necelý týden je tu jarní (lednová) část nejvyšší fotbalové soutěže.

Zlíňané si – tentokrát už na svůj hlavní stadion – pozvali největší překvapení druhé ligy z Líšně. Klub z brněnské čtvrti platí za velmi slušného sparingpartnera a potvrdil to ve Zlíně řekněme na sedmdesát procent.

Domácí vyhráli zaslouženě brankami Fantiše, Chwascze a Dramého, kromě toho zněla břevna a tyče, hosté korigovali v poslední minutě. To poněkud zkalilo radost domácím trenérům. Ani ve druhém zápase proti soupeřům z nižšího levelu neudrželi Ševci čisté konto. Dvě výhry ale překlápějí hodnocení přípravných duelů na stranu optimistů.

Slovácko okusilo maďarského soupeře z předměstí Budapeště Budafoki MTE. Vedlo v chorvatském Umagu gólem Petržely z první půle, předposlední tým maďarské nejvyšší soutěže ale vyrovnal.

V sobotu 16.ledna hrají oba týmy už o body. Slovácko hostí Karvinou, Zlín jede na hřiště dosud poslední Opavy, která mimochodem zkouší řadu posil.

V tomto směru je v Uherském Hradišti stejně jako ve Zlíně vlastně naprostý klid a sází se na osvědčené.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x